Toolbar

DOĞANATA EĞİTİM KURUMLARI - İZMİR ÖZEL FATİH KOLEJİ

İzmir Özel Fatih Koleji 1965 yılında  “Atatürkçü, bilimi rehber edinmiş, erdemli ve çalışkan insanlar yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. Okulumuz 41. yılını geride bırakırken, kuruluşundan beri Türkiye’de ilkeli ve kaliteli eğitime öncülük etmiş olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Başlangıçta orta ve lise bölümleriyle bu uzun maratona çıkan İzmir Özel Fatih Koleji, bünyesine 1973 yılında ilkokul, 1981 yılında Anadolu Lisesi, 1985 yılında Anaokulu, 1988 yılında Fen Lisesi, 1992 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise ve son olarak da 1999 yılında Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi’ni (Bilgisayar Yazılım Bölümü) katarak büyümüştür.

İlk mezunlarını 1970 yılında veren İzmir Özel Fatih Koleji geçen 41 yılda gelişerek bir çok eğitim alanında sayısız başarılarının yanında, altyapı ve tesisleri ile de ülkemizin pek çok üniversitesinin bile sahip olmadığı modern bir kampus haline dönüşmüştür. Bugün üç kapalı spor salonu, bir yarı olimpik yüzme havuzu, 10 bin kitap kapasiteli kütüphanesi, 4 fen laboratuarı, 3 bilgisayar laboratuarı, 450 kişilik kültür merkezi ve öğrenci yatakhanelerine sahip olan okul beş blokta eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. 10263 m2 alan üzerine inşa edilen okulun toplam kapalı alanı 60 000 m2’dir.

Heyecan ve özveri ile çalışan kadrosuyla eğitimde daima en yükseği hedefleyen İzmir Özel Fatih Koleji, eğitim ve öğretim alanında anaokulundan yükseköğrenim kurumlarına hazırlığa kadar verdiği hizmetle Türkiye’nin örnek eğitim kurumları arasında yer almakta ve bu yolda ilerlemeye devam etmektedir.

Her yıl OKS ve ÖSS sınavlarında da yüzde 90’lara ulaşan başarı, son 5 yılda ilk yüz içinde 25’den fazla derece, Ulusal ve Uluslararası Bilim Olimpiyatları ve Proje yarışmalarında yüzlerce madalya, dünya dereceleri, Özel Okullar ve Askeri Liseler sınavlarında Türkiye birincilikleri, Avrupa Birliği ile yürütülmekte olan toplam 6 proje, güzel sanatlarda ve sporda ulusal ve uluslararası şampiyonluklar ve dereceler, İzmir Özel Fatih Koleji’nde başarının bir gelenek haline geldiğini göstermektedir.

İzmir Özel Fatih Koleji; 45.kuruluş yılında İzmir Özel Fatih Anaokulu, İlköğretim  Okulu, Fen Lisesi, Hazırlıklı Anadolu Lisesi (Hazırlık sınıfı + 4 yıl) ve Anadolu Lisesi ile eğitim öğretimini sürdürmektedir. İzmir’in gözde semtlerinden Güzelyalı’da yer alan yerleşkesinde bugün bir yarı olimpik yüzme havuzu, 400 kişilik kültür merkezi, sanat galerisi, 10 bin kitap kapasiteli kütüphane, 4 fen laboratuarı, 3 bilgisayar laboratuarı, üç kapalı spor salonu, step-aerobik salonu, kondüsyon salonu ile kız ve erkek öğrenci yatakhaneleri bulunmaktadır.

Geçen 45 yılda bilim ve proje olimpiyatlarında, sporda, güzel sanatlarda elde edilen ulusal ve uluslararası sayısız başarının yanında, 2006,2008 ve 2009 yıllarında ard arda 3 kez ÖSS Türkiye Birincisi (Sayısal2)çıkarmıştır.

www.fatih.k12.tr

 

Güçlü Geçmiş, Yüksek Hedefler...

1965' ten geleceğe...

Bize Ulaşmak İçin

Doğanata Grubu ile ilgili sorularınız için

  • E-Mail
    Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Telefon
    +90 232 285 53 00
  • Merkez:
    18 Sokak No:12 35290 Güzelyalı / İzmir / TÜRKİYE

Doğanata Grup'tan Haberdar Olun...

Doğanata Grubu çalıştığı sektörlerde her gün yeni bir gelişme yaşıyor, yaşatıyor. Haber postamıza üye olun, bizi yakından takip edin!